Bizi Arayın:
0252 316 49 19

Çocuk Meclisi Kuruldu

Bodrum Kent Konseyi'nin çalışma yönergesinin 11. maddesi gereğince Çocuk Meclisi kuruldu. Trafo kafede yapılan genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Genel kurulda konuşan Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz, çocuklara Kent Konseyi'nin ne olduğunu da anlatarak şöyle dedi;

"Biz bugün burada Bodrum Kent Konseyi Çocuk Meclisi’ni kurmak için bir araya geldik. Bu ilk defa kurulacak bir meclis olduğu için ilk toplantıda biz elimizden geldiği kadar yardımcı olacağız. Ama bundan sonraki genel kurullarda siz bazı şeyleri öğrenmiş olacaksınız. Toplantılarınızı kendiniz düzenlemeye başlayacaksınız. Kent Konseyi ne yapar? Biz, yaşamımızı doğru sürdürebilmemiz adına taleplerimiz neyse bu talepleri demokratik bir şekilde kendi meclislerimizde, çalışma gruplarımızda tartışırız, öneri haline getiririz. Bizim öneri haline getirip de genel kurulumuzdan geçirdiğimiz her türlü öneri mevcut yasalara göre belediye meclisinin birinci gündemine alınmak durumundadır. Nasıl bir yaşam istiyorsunuz, neyi hayal ediyorsanız burada sizler serbestçe tartışıp konuşup taleplerinizi ileteceksiniz. Bunu belli meclis düzeninde yapacağız.”

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt ise çocuklara yönelik yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;

"Başkanımız Ahmet Aras’ın sizlere çok selamı var. Kentin yönetiminde karar alınmasında sizlerin de büyük bir rol alacağınıza inanıyorum. Sizlerin kararları, bizler için çok önemli ve öncelikli. Sizleri çok seviyoruz, her zaman yanınızdayız.”

Genel kurulda meclis başkanlığına aday 5 çocuk kendisini tanıttı. Ardından meclis başkanlığı ve yürütme kurulunun seçimi yapıldı. Seçim sonunda başkan seçilen Belinay Mumcu, yaptığı konuşmada çocuk işçiliğinin sona ermesini istedi.

Çocuk Meclisi'nin yürütme kuruluna; Belinay Mumcu, Armin Bozkurt, Elif Eren, İmranur Uluğ, Cesim Burak Aydın, Evren Demir, Mert Yıldızgör, Çınar Yıldızgör, Asya Kaş, Ahmet Ayaz Aydın ve Muhammet Demir seçildi.

Haberler