Bizi Arayın:
0252 316 49 19

ARİF YILMAZ KENT KONSEYİ BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI…

https://arenabodrumhaber.com/arif-yilmaz-kent-konseyi-baskan-adayligini-acikladi/

Bodrum Kent Konseyi’nin Cuma günü yapacağı Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda başkan adayları belli olmaya başladı. 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 10.30’da Kent konseyi ofisi önünde,Kent konseyi başkan adaylığını açıklayan Arif yılmaz açıklamasında:

Bir deniz emekçisi, bir kaptan ve daha da önemlisi yaşadığı çevreyi, dünyayı önemseyen bir insan olarak, nerede yaşadığımın ve bu yüzden ne kadar şanslı olduğumun bilincindeyim.

Benim gibi birçok insana bu şansı tanıyan, bu güzellikleri bu günlere taşımayı ellerinden geldiğince başarmış, bu coğrafyanın hoşgörülü, barışçı ve güzel insanlarının gelecek nesillerine de bu şansı verebilmek, yaşadığım coğrafyaya bir nebze borcumu ödeyebilmek için hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadım.

57 yıllık hayatımın 28 senesi dernek ve odalarda yönetici, platformlarda aktivist, organizasyonlarda gönüllü saha elemanı olarak geçti. Bunun en yakın şahidi siz değerli basın mensuplarısınız.

Bugün yaşam haklarımız ve alanlarımız kuşatma altında, her gün bir parçamız eksiliyor; hemşerilik bilincimiz kasıtlı şekilde yok edilmeye çalışılıyor. Bizim adımıza planlar yaparken bize soruyor, bizi dinliyormuş gibi yapıyorlar.

İşte şimdi bugüne kadar yapılmış tüm iyi ve doğru kararlarla tavırları ve düşünceleri, eylemleri yanıma alarak; bizi dinliyormuş gibi yapanlara cevap verebilecek, ortak aklı ortaya koyabilecek, çoğunlukçu değil çoğulcu olabilecek; yerel düzeyde katılımcı demokrasiyi yaygınlaştıracak, uzlaşmacı bir Kent Konseyi için başkanlığa adayım.

Hedefim, öncelikle:

Çocukların, kadınların, gençlerin, ve engellilerin toplumsal yaşama katılımında önlerine çıkan fiziksel, düşünsel, sosyal engelleri ortadan kaldıracak,etkinliklerini arttırmak ve yerel karar alma mekanizmalarında aktif yer almalarını sağlamak,

Aynı coğrafyayı paylaştığımız canlıları yok saymayan; hayvan dostu politikalar geliştirmek,doğanın haklarının da farkındalığıyla birlikte yaşamanın koşullarını oluşturmak,

Kentin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal ve benzeri değerlere sahip çıkmak; kültür-sanat ve estetiğe öncelik veren politikalar geliştirmek,

Sürdürülebilir kalkınma anlayışına dayalı kentin yaşam kalitesini geliştiren, çevreye duyarlı programları desteklemek,

Hemşerilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak,

Her yaş gurubunu kapsayacak şekilde, sporu yaşamın ve kentin tüm alanlarına yayacak projeler geliştirmektir.

Bodrumla ilgili temel strateji ve faaliyet planlarını belirlerken Yürütme Kuruluna seçilecek arkadaşlarımla birlikte bir ekip çalışması yaparak, ortak aklın belirleyeceği ilkeler ve planlar doğrultusunda, toplum vicdanını yansıtacak tüm bu çalışmaları sadece üretmekle kalmayacak,seçilmiş yerel yönetimle birlikte,ortak çalışma zemininde, gerçekleşebilmesi için takipçisi olacağız.” dedi.
Haberler