Bizi Arayın:
0252 316 49 19

ŞEVKATLİOĞLU’DA KENT KONSEYİNE ADAY OLDU…

https://arenabodrumhaber.com/sevkatliogluda-kent-konseyine-aday-oldu/

Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü Başkanı Faysal Şefkatlioğlu da Bodrum Kent Konseyi Seçimli Genel Kurulu’nda aday olduğunu basın açıklamasıyla duyurdu.

Bodrum’da kozmetik ürünler ticareti yapan, evli ve 1 çocuk babası Faysal Şefkatlioğlu, Konacık Mahallesi’nde yaptığı basın açıklamasında sözlerine şöyle başladı:

“2000 yıl önce insanlar bu kentte antik tiyatrolarda toplanır, kentle ilgili kararlar alırlarmış. Oylama yoktu ama kim ikna ederse onun fikri kabul ediliyordu. Bu demokrasinin temeli olabilecek halk meclisleriydi. Bu dönemlere geldiğimizde AB yasaları ile birlikte Kent Konseylerinin de hayata geçirildiğini görüyoruz. Benim istediğim Kent Konseylerinin 2000 yıl önceki gibi ya da Avrupa’dakiler gibi etkin olması. Bugüne kadar başarılı olduğunu düşünmedim. Keşke başarılı olsaydı, biz de aday olmasaydık ama ben kent konseylerinin başarılı olabilmesi için adayım. Kent konseylerinin aldığı kararlar belediye meclislerinde görüşülmesi gerekiyor. Doğru kararların onaylanması gerekiyor ama bugüne kadar böyle bir şey olduğunu görmedim. Belediyelerin kent konseylerine destek olmaları gerekiyor. Ben başkan olursam bunu sağlayabileceğimi düşünüyorum.”

Bodrum’da Kent Konseyinin yeterince etkin olamamasının sebebinin bazı çevrelerin arka bahçesi olmasından kaynaklandığını iddia eden Şefkatlioğlu, “Kent konseyi bazı yerlerde çok aktif. Her ay bir öneri, bir karar sunuyor ama bize öyle bir şey yok. Bodrum’da kent konseyi bırakın karar vermeyi yeterli sayıya ulaşıp toplanamıyor bile” dedi.

Şefkatlioğlu, başkan olması durumunda Kent Konseyini çok etkin bir hale getirmek için elinden geleni yapacağını ifade etti.
Haberler